Submission Instructions for Students

Arts
1st place: Truett, Joshua
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Trevor, Caitlyn
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
3rd place: Reymore, Lindsey
Description | Full Text PDF


Biological Sciences
1st place: Modak, Debadrita
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Crowe, Kelly
Description | Full Text PDF
3rd place: Schwebach, Christopher
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023


Business
1st place: Ge, Shan
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Costello, John
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
3rd place: Zane, Daniel
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023


Education and Human Ecology
1st place: Bhaktha, Nivedita
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
2nd place: Smith, Kirsten
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
3rd place: Groom, Leiah
Submission in process


Engineering
1st place: Cui, Yixiao
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Nguyen, B. Audrey
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
3rd place: Laszakovits, Juliana
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021


FAES
1st place: Robertson, Katie
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
2nd place: Lee, Seungjun
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
3rd place: Dubrow, Geoffrey
Submission in process


Humanities
1st place: Lang, Kathryn
Description | Full Text PDF
2nd place: Young, Nathan
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
3rd place: Alex, Stacey
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023


Math and Physical Sciences
1st place: Eder, Grace
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
2nd place: Khan, Gabriel
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
3rd place: King, Michalea
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021


Health Sciences
1st place: Altabtbaei, Khaled
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Bonneville, Russell
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
3rd place: Zwolski, Christin
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021


Social and Behavioral Sciences
1st place: Shatzer, Hannah
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Cole, Mary
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
3rd place: Plate, Andre
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023


Poster Division: Arts, Humanities, and Social Sciences
1st place: Hannum, Mackenzie
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Keller-Hamilton, Brittney
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
3rd place: McDonough-Caplan, Heather
Description | Full Text PDF


Poster Division: Biological Sciences
1st place: Yoseph, Rim
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023
2nd place: Webb, Lindsay
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
3rd place: Mrdjen, Igor
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2023


Poster Division: Engineering, Math, and Physical Sciences
1st place: Presley, Kayla
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2021
2nd place: Gustin, Vance
Submission in process
3rd place: Duvvuri, Krishnaja
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2019


Recent Submissions