Submission Instructions for Students

Arts
1st place: Schroeder, Janet
Description | Full Text PDF
2nd place: Levitt, Sarah
Description | Full Text PDF
3rd place: Erken, Emily


Biological Sciences
1st place: Liu, Xiaoyu
Description | Full Text PDF
2nd place: Natarajan, Gayathri
Description | Full Text PDF
3rd place: Olson, Erik


Business
1st place: Awate, Kiran
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2020
2nd place: Singh, Amitkumar
Description | Full Text PDF
3rd place: Lu, Shaohua
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2020


Education and Human Ecology
1st place: Hooper, Emma
Description | Full Text PDF
2nd place: Henderson, Trevion
Description | Full Text PDF
3rd place: Weinhold, Kellie
Description | Full Text PDF


Engineering
1st place: Deitz, Julia
Description | Full Text PDF
2nd place: Verma, Navni
Description | Full Text PDF
3rd place: Huang, Evan
Description | Full Text PDF


FAES
1st place: Testen, Anna
Description | Full Text PDF
2nd place: Lee, Michelle
Description | Full Text PDF
3rd place: DiCaprio, Erin
Description | Full Text PDF


Humanities
1st place: Potyondy, Patrick
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2020
2nd place: Garcia, Christina
Description | Full Text PDF
3rd place: Stewart, Spencer
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2020


Math and Physical Sciences
1st place: Wang, Linan
Description | Full Text PDF
2nd place: Wang, Bo
Description | Full Text PDF
3rd place: Kafka, Kyle
Description | Full Text PDF
3rd place: Walder, Brennan
Description | Full Text PDF


Professional Biological Sciences
1st place: McCracken, Christie
Description (first paper) | Full Text PDF
Description (second paper) | Full Text PDF
2nd place: Wang, Feifei
Description | Full Text PDF
3rd place: Smith, Jade


Social and Behavioral Sciences
1st place: Roberts, Ian
2nd place: McKim, Daniel
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2020
3rd place: Belding, Jennifer
Description | Full Text PDF


Poster Division: Arts, Humanities, and Social Sciences
1st place: Conley, Claire
Description | Full Text PDF
2nd place: Clark, Allison
Description | Full Text PDF
3rd place: Paulose, Hanna
Description | Full Text PDF


Poster Division: Biological Sciences
1st place: Niraula, Anzela
Description | Full Text PDF
2nd place: Westfall, Alexandra
Description | Full Text PDF
3rd place: Chadwick, Jessica

Poster Division: Engineering, Math, and Physical Sciences
1st place: Riegner, David
Description | Full Text PDF
2nd place: Akah, Ebiji
Description | Full Text PDF Embargoed until April 2020
3rd place: Elghannai, Ezdeen


Recent Submissions

View more